خدمات و محصولات  ما

                  

   صفحه اصلی     درباره ما        محصولات ما     تماس با ما

 

راهنمای تبدیل نرم افزار برلیان پاراداکس قدیم به نرم افزار برلیان جدید SQL   

      توجه :برای به روز رسانی برلیان قدیم به جدید اگر قبلا فاکتور یا گزارش خاصی برای شما طراحی شده است، بایستی نسخه های جدید آن ها را همراه با CD نرم افزار جدید دریافت نمایید. (رایگان)

بعد از قرار دادن CD در درایو، به صورت اتوماتیک یک پنجره ظاهر می شود. در این پنجره، دکمه راه اندازی مربوط به سیستم حسابداری برلیان 59 را کلیک کنید. نرم افزار راه اندازی به صورت باهوش مشخصات سیستم شما را بررسی کرده و مراحل مورد نیاز را در حد امکان به صورت اتوماتیک انجام خواهد داد. توصیه می شود در فرآیند راه اندازی :

الف: پیش فرض ها را تغییر نداده و اجازه دهید مراحل نصب به صورت هوشمند صورت پذیرد.

ب: حین راه اندازی، پیام های صادر شده را با دقت مطالعه و تعقیب نمایید.  

چهار نرم افزار ذیل، پیش نیاز کار نرم افزار جدید 59 هستند. نرم افزار راه انداز، وجود یا عدم وجود این برنامه ها را روی سیستم شما بررسی و در صورت لزوم آنها را نصب و راه اندازی می نماید:      (اگر روی سیستم خود نرم افزار SQL Server داشته باشید این نرم افزارها نصب نخواهند شد)

Service Pack 2                 Microsoft Installer 3.1            Net Framework 2.0            Microsoft SQL server

در ویندوز Vista برخی از این نرم افزارها نصب نخواهند شد. بعد از راه اندازی نرم افزارهای فوق، نرم افزار جدید سیستم حسابداری برلیان 59 نگارش SQL نصب و راه اندازی می شود. مرحله آخر، به روز آوری نرم افزار قبلی 59 است که بایستی حتما انجام شود. در غیر این صورت تبدیل اطلاعات ممکن نخواهد بود.

      اجرای نرم افزار جدید

از طریق آیکون ایجاد شده روی Desktop نرم افزار جدید را اجرا نمایید تا بانک های اطلاعاتی خالی آماده استفاده شود. بدون وارد کردن اطلاعات از نرم افزار خارج شوید.

     اجرای نرم افزار قدیمی و تبدیل اطلاعات

نرم افزار قبلی 59 را اجرا نموده و مراحل زیر را انجام دهید:

1-     پشتیبان مطمئن از اطلاعات تهیه نمایید.

2-    از منوی سرویس ها، سرویس بازسازی اطلاعات، بازسازی های ذیل را انجام دهید. پیغام ها را در بازسازی روشن بگذارید تا در صورت لزوم، موارد و مشکلات اعلامی در بازسازی را اصلاح نمایید. اجرای بازسازی ها برای تست سلامت اطلاعات است و اگر اخیرا انجام داده اید نیازی به انجام نیست.

     کنترل سریال چک های دریافتنی

    بازسازی اسناد دریافتنی

     کنترل های خاص

     بازسازی مربوط به کدهای خاص از قبیل فرمول تولید، سریال عددی کالا و ...

     بازسازی کل اطلاعات

3-   از منوی امکانات متفرقه، گزینه ارسال اطلاعات به نسخه جدید SQL را انتخاب نمایید. اجرای این نرم افزار و ظهور پنجره مربوطه کمی زمان خواهد برد. پس از نمایش پنجره تبدیل اطلاعات، مسیر نرم افزار جدید نگارش SQL در قسمت مربوطه درج می شود.

4-    کلید ارسال اطلاعات به نسخه جدید انجام شود را کلیک کنید. فرآیند تغییر بانک اطلاعاتی داده های شما آغاز خواهد شد. این عملیات، بسته به مشخصات سخت افزار شما و حجم داده های مالی ثبت شده در نرم افزار قبلی از چند دقیقه تا چند ساعت طول خواهد کشید. چنانچه به هر دلیلی این مرحله، به درستی انجام نشد و با پیغام خطا مواجه شدید، با خدمات پشتیبانی برلیان تماس حاصل نمایید.

     اجرای نرم افزار جدید و کنترل موارد خاص طراحی شده برای شما

نرم افزار جدید را اجرا نمایید. کدهای خریداری شده در نرم افزار 59 قبلی، در نرم افزار جدید نیز بایستی فعال شده و اطلاعات تمامی دوره ها همراه با رمز عبور دوره ها بایستی به نرم افزار جدید منتقل شوند. نرم افرار قبلی نیز کماکان قابل اجرا و استفاده خواهد بود.

قبل از شروع کار جدی با نرم افزار جدید، تمامی مراحل کار روزانه یک بار به صورت تستی بررسی و بیلان ها را به جهت تایید صحت تبدیل اطلاعات کنترل نمایید. اگر قبلا امکان خاصی برای شما در نرم افزار اضافه شده یا فاکتور و گزارش خاصی برای شما طراحی شده است، حتما اجرای بدون مشکل آن در نرم افزار جدید را بررسی نمایید. در صورت مشاهده مشکل به خدمات پشتیبانی اطلاع دهید تا جهت رفع آن، افزایش امکانات آماده و تحویل شما شود. تا تحویل افزایش جدید کماکان با نرم افزار قدیمی به کار خود ادامه دهید.

امیدواریم استفاده از نرم افزار جدید که حاصل شش ماه زحمات شبانه روزی طراح و گروه پشتیبان برلیان است، باعث رضایت مندی بیشتر شما شود

 

                      

این سایت متعلق است به مرکز ماشینهای اداری استان قم و تمامی حقوق این سایت محفوظ میباشد                            ا