خدمات و محصولات  ما

                                       

                  برگشت به صفحه تماس با ما 

   صفحه اصلی     درباره ما        محصولات ما     تماس با ما

پرینتر از راه دور

پرینتر از راه دور...فکرشو بکنین...میتونیم پرینترمونو تو اینترنت جهانی به اشتراک بزاریم،و اجازه بدیم تا هر کسی که مایلیم ازش استفاده کنه!

قبل از اینکه برندهای معروف تولید کننده چاپگر این راه حلو ارائه بِِدن....باز هم گوگل پیش دستی کرده!


 


 

 

چاپ ابری گوگل چیست ؟

 

یکی از جدیدترین سرویس های ارائه شده توسط کمپانی گوگل که هنوز در دوران آزمایشی ( Beta ) خود نیز وجود دارد سرویس چاپ ابری ( Cloud Print ) است که با استفاده از آن کاربران اینترنت می توانند دستگاه چاپگر سیستم خود را در اینترنت به اشتراک بگذارند و یا از راه دور با استفاده از اینترنت به آن دسترسی داشته باشند.

 

این سرویس می تواند برای شما نیز خیلی مفید باشد ، کافی است چند نمونه از کاربردهایی که چاپ ابری می تواند برای شما داشته باشد را در زیر بخوانید.

  1. در موبایل خود قصد چاپ کردن تصویر یا صفحه ای را دارید ؟ با چاپ ابری می توانید

  2. می خواهید کارهایی را که در خانه انجام داده اید برای مدیر خود در شرکت به صورت چاپ شده ارسال کنید ؟ با چاپ ابری می توانید

  3. قصد اشتراک گذاری پرینتر خود را با دیگر دوستان خود دارید ؟ با چاپ ابری گوگل می توانید

  4. گجت شما با پرینتر شما سازگاری ندارد ؟ با چاپ ابری می توانید

  5. نگران سازگاری ویندوز ، مک و لینوکس در هنگام چاپ کردن اسناد خود در شبکه های محلی هستید ؟ با چاپ ابری می توانید

  6. و

این موارد تنها خلاصه ای از کاربردهایی بود که این سرویس جدید گوگل می تواند برای شما داشته باشد اما در زیر برای اینکه با چگونگی کار با این سرویس جدید آشنا شوید آموزش به اشتراک گذاری پرینتر خود با دوستان خود به صورت اینترنتی را مرور می کنیم.

 

چگونه پرینتر خود را در اینترنت به اشتراک بگذارم ؟

استفاده از این سرویس گوگل نیز مانند دیگر سرویس های ارائه شده توسط آن بسیار ساده است  تنها پیش نیاز انجام این کار این است که مرورگر گوگل کروم را بر روی سیستم خود که قصد اشتراک گذاری پرینتر آن را توسط اینترنت دارید داشته باشید و تنها کافی است مراحل زیر را یک به یک انجام داده و دیگر باقی کار را به دوستان خود بسپارید که قصد چاپ کردن چیزی را با استفاده از پرینتر شما دارند.

  1. اتصال پرینتر خود به سرویس چاپ ابری گوگل : اولین مرحله ای که برای انجام این کار باید انجام دهید این است که پرینتر خود را به سرویس چاپ ابری گوگل وصل بکنید. برای اینکار در مرورگر گوگل کروم از منوی Tools که با کلیک بر روی آچار نمایش داده شده در سمت راست منوی این مرورگر نمایش داده می شود گزینه Preferences یا Extension را انتخاب کنید. در صفحه ظاهر شده بر روی قسمت Under the Hood کلیک کنید و در تنظیمات نمایش داده شده دکمه sign-in to Google Cloud Print را کلیک کنید و در صفحه ظاهر شده دوباره بر روی دکمه Finish printer registration کلیک کنید.

  2. به اشتراک گداری چاپگر خود با دوستان : حال که این سرویس را با استفاده از مرورگر گوگل کروم در حساب کاربری خود در گوگل فعال کردید می توانید پرینتر های موجود بر روی سیستم خود را از طریق این سرویس به اشتراک بگذارید. برای این کار در صفحه ای که با انجام مراحل بالا ظاهر شد بر روی لینک Manage your Printers کلیک کنید و در صفحه ظاهر شده با انتخاب نام پرینتر مورد نظر خود در صفحه Printers بر روی گزینه Share سبز رنگ کلیک کرده و سپس آدرس پست الکترونیک و یا همان ایمیل دوستان خود را که می خواهید پرینتر شما با آن ها به اشتراک گذاشته شود را وارد کنید.

با انجام دو مرحله ساده بالا می توان گفت شما در کمتر از ۱ دقیقه توانسته اید پرینتر خود را در اینترنت به اشتراک گذاری در آورید و دیگر دوستان شما می توانند به راحتی از روی هر دستگاهی که به اینترنت متصل است هرگونه عملیات چاپی را با استفاده از دستگاه چاپگر شما انجام دهند.

 

دوستان من چگونه می توانند از چاپگر من استفاده کنند ؟

حال دوستان شما برای اینکه با استفاده از پرینتر شما که در اینترنت با آن ها به اشتراک گذاشته شده است چیزی را چاپ کنند کافی است به سرویس چاپ ابری گوگل با آدرس google.com/cloudprint بروند و بعد از ورود با حساب کاربری گوگل خود در این سرویس با استفاده از دکمه Upload قرمز رنگ بالای این صفحه گزینه Upload File to Print را انتخاب کرده و هر سند یا تصویری را که مایل هستند با استفاده از پرینتر شما چاپ شود را آپلود کنند.

 

بعد از حدود ۵ ثانیه اگر شما در همان وقت به اینترنت متصل باشید در لیست سندهای آماده چاپ سیستم خود مشاهده می کنید که سندهای درخواستی دوست شما نیز نمایش داده می شود و به صورت یکی یکی دستگاه چاپگر شما شروع به چاپ آن‌ها می کند.


 

 

info@tcqom.com

teknoamin@yahoo.com
 

 

                                          

این سایت متعلق است به مرکز ماشینهای اداری استان قم و تمامی حقوق این سایت محفوظ میباشد                            ا