عناوین کتاب از فردو تا فردوس

       
       

نامۀ آخر[1]

به نام ساتر عیوبم، غافر ذنوبم، هادی راهم. خداوندی که آن‌قدر لطیف و رحمان و رحیم است که زبانم در گفتنش قاصر و قلم در نوشتنش شکسته می‌باشد.

پروردگارا! تو مرا جان دادی و روزی دادی، از تو امید دارم که مرا رایگان بیامرزی؛ زیرا تو خداوندی نه بازرگان.

بارالها! به وحدانیّت تو و به عدالت تو شهادت می‌دهم و شهادت می‌دهم که محمّد (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) رسول تو و علیّ ولیّ تو است.

خدایا! نمی‌گویم که گنه‌کار نیستم و می‌دانم خطا دارم؛ خطاهایی که آن‌قدر زیاد است که حسابشان در نظرم نیست. تو می‌دانی که من چقدر بندۀ بدی هستم؛ امّا اگر تو مرا به بدی‌هایم بگیری و مجازات کنی، من تو را به رحمانیّت و لطف می‌شناسم. اگر من بدم تو خوبی. من یک خدا دارم و یک دادرس .... اگر به فریادم نرسی و مرا نیامرزی، هیچ‌کسِ دیگر را ندارم. اگر مرا نیامرزی، بازهم، بنده داری.

خدایا! فقط به تو محتاجم و تو را می پرستم و از تو کمک می جویم. توبۀ مرا قبول کن و مرا ببخش. إِلَهِی بِمُحَمَّدٍ و عَلیٍّ و فَاطِمَةَ و الحَسَنِ و الحُسَينِ (عليهم‌السّلام)، إِغفِر و ارحَم عَبدَکَ الضَّعيفَ الذَّليلَ، المِسکينَ المُستَکينَ.

خدایا! مرگ حق است و برای مرگ هر لحظه آماده‌ام؛ امّا تقاضامندم مرگ مرا شهادت در راه خودت قرار دهی، مرگی که مرا دوباره زنده کنی.

خدایا! با بخشیدن گناهانم و شهادت در راهت مرا به وَجد خود برسان؛ چون من مسکین هستم. ... خطا دارم و آمرزش خطاهایم را از تو می خواهم ...؛ چون هیچ قدرتی، جز قادریّت تو، مرا به من و مرا به تو نمی‌رساند.

خدایا! سلام و درود مرا به سیّد و سالار من و پیامبر گرامی، خاتم‌الانبیاء و المرسلین، محمّد مصطفی (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم)، و آل و اصحابش برسان. سلام مرا به یگانه دخترش، أمُّ‌الحسین و بنت‌الرّسول، فاطمۀ عزیز (سلام‌الله‌علیها)، برسان و بگو آمادگی دارم، تا آخرین قطرۀ خونم، در راه اسلام دفاع کنم و از حسین و حسنت و مهدیّ عزیزت (علیهم‌السّلام) دفاع کنم. امیدوارم تو هم مرا، در روز جزا، از شفاعت خود برخوردار سازی و مرا به وَجد خود برسانی.

در حجلۀ عــشــق بی‌کفن باید رفت

دل‌ســوخته، پـاره‌پـاره تن باید رفت

از جـــان گذر، در ســراپردۀ عـشـق

فـارغ ز سر و دست و بدن باید رفت


 

 

[1] . وصیّت‌نامۀ شهید اصغر کربلایی.